Briseles latviešu dejotāji

Blogi Post New Entry

Latvieshu beerni sadanco Briselee!

Posted by [email protected] on March 18, 2014 at 4:25 AM

Šā gada 15.martā viesmīlīgajās Latvijas Republikas Pastāvīgās pārstāvniecības Eiropas Savienībā telpās pulcējās latviešu bērni no Briseles un Rīgas, lai dalītos dejot priekā, dziedāt priekā un iepazītos ar latviešu tautas tērpiem.

 

Aizvadītā sestdiena bija īpaša Briseles Sestdienas skoliņas bērniem, ansamblīša un deju pulciņa dalībniekiem, jo ciemos bija ieradies latviešu tautas deju kolektīvs „Rīdziņa” no Rīgas pamatskolas „Rīdze”.

 

Kā ik tikšanās reizē ierasts Sestdienas skoliņā, dienu bērni iesāka skolotājas Dainas Grases vadībā ar kopīgo „rīta apli”. Pēc tam sekoja koncerts, ko atklāja Briseles mazie latviešu dejotāji. Lai arī dejotājiem nodarbības atsākušās tikai pirms trim nedēļām, uz skatuves ar pavisam jauniem priekšnesumiem braši kāpa visi – gan pieredzējušie, gan tikko pirmās kustības apguvušie bērni. Stāsta Briseles latviešu pieaugušo un bērnu dejotāju vadītāja Dagnija Martinsone: „Katra uzstāšanās, protams, ir jauna pieredze un prieks gan pašiem dejotājiem un dziedātājiem, gan viņu vecākiem. Bija aizkustinoši vērot, ar kādu atbildību mazie tika posti koncertam, cik ļoti bērni centās visu pareizi labi izdarīt un cik patiesi bērnišķīgi tas izdevās! Tomēr mans vissirsnīgākais paldies ir vecākiem par iesaistīšanos, atbalstu un attieksmi!”

 

Skolotājas Gitas Pāvilas vadītais Briseles dziedošo bērnu ansamblis savu skanēt prasmi demonstrēja uzreiz pēc dejotājiem. Satraukumam un priekam par iespēju uzstāties nevarēja pretoties pat tie mazuļi, kas ansamblītī šogad nedzied, bet, kas arī iejuka draugu rindās un centās uztvert vārdus, lai dziedātu kopā ar pārējiem.

 

Koncertu turpināja deju kolektīva „Rīdziņa” 3 dažāda vecuma bērnu grupas: 4.-5.klases, 5.-7.klases un skolas absolventu grupa. Kolektīvs pamatskolā „Rīdze” sekmīgi darbojas kopš 1995.gada. Kopā rīdzinieki daudzo klātesošo uzmundrināti nodejoja 16 skaistas dejas no „Rīdziņas” „zelta fonda”. Pēc koncerta viesi devās ekskursijā pa Briseli, apmeklēja Eiropas Parlamentu, šokolādes un miniatūru muzejus, lai pēc tam dotos tālāk uz Amsterdamu. Savukārt Briseles bērni iemācījās rotaļīgu latviešu tautas deju un uzzināja daudz jauna par latviešu tautas tērpu. „Skatoties, kā dejo mazie rīdzinieki, atcerējos savu bērnību un bērnu/jauniešu tautas deju kolektīvā pavadītos skaistos gadus,” pēc pasākuma smaidot atzina tautas tērpu zinātāja un dejotāja Ilze Vesere.

 

Pasākumu atbalstīja Latvijas Republikas Pastavīgā Pārstāvniecība Eiropas Savienībā, visu iesaistīto bērnu vecāki, Briseles Sestdienas skoliņa, Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle un jo īpaši - viņa asistente Guna Zaķe Baltā.

 

Informāciju sagatavoja

Maija Liepiņa :)

 

Foto no pasākuma Ineses Akangbe izveidotajā albumā: https://plus.google.com/photos/106912960132398765931/albums/5991113077190425249

 

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments

Jaunākie video

720 views - 0 comments
739 views - 0 comments
853 views - 0 comments